Mersin Adana Tren Saatleri

Mersin Adana Tren Saatleri

Ulaşım araçları arasında en eski ve en güvenli olarak sayılan tren, Mersin’de yaşayan insanlar için de bir çok kolaylık sağlıyor. Mersin Adana tren saatleri ile günde 20’den fazla karşılıklı sefer yapılıyor. Tüm bu seferler içerisinde Mersin-Adana arasında yer alan tüm yerleşim noktalarında da istasyon bulunuyor.

Mersin Adana Tren Saatleri

Mersin, Tarsus ve Adana’da yaşayanlar için Mersin Adana tren hattı oldukça kullanışlıdır. Bu hat üzerinde iki farklı tren çeşidi bulunuyor. Trenlerden birisi normal hızda gidiyor ve Mersin-Adana durakları dahil 10 durakta duruyor. Hızlı yani ekspress olan tren ise toplamda 6-7 durakta duruyor. Normal hızda giden trenin varış saati 1 saat 15 dakika kadar sürmekte. Hızlı olan trenle ise 45 dakika gibi kısa sürede Mersin’den Adana’ya gitmiş oluyorsunuz.

Tren hattı üzerinde popüler olan bir diğer durak ise Mersin-Tarsus hattı oluyor. Oldukça kısa olan bu iki hat arasında işe gelip giden bir çok çalışanda mevcut. Mersin Tarsus tren saatleri bu konuda oldukça iyi. Özellikle sabah iş saatlerinde buralara giden insanları düşünerek daha sık sefer sayısı konulmuştur. Akşama doğru bu tren seferleri seyrekleşmekte. Mersin ve Tarsus arası mesafe tren ile 15-20 dk sürmektedir. Bu yüzden sabah Mersin’den Tarsus’a veya Tarsus’tan Mersin’e gelen bir çok çalışan mevcut.

Peki Mersin Adana tren fiyatları da son zamla birlikte biraz arttı. Bu fiyatlar tek yön gidiş, veya gidiş-dönüş şeklinde ayrı fiyatlandırılıyor. Eğer Mersin Adana tren bileti almak istiyorsanız tek yön için 8 TL ödüyorsunuz. Eğer gidiş-dönüş almayı düşünüyorsanız indirimden faydanalabilirsiniz. Bu şekilde aldığınızda 15 TL oluyor. Mersin Tarsus tren fiyatları ise tek yön için 5 TL. Bunu da aynı şekilde gidiş-dönüş olarak alırsanız ödeceyeğiniz fiyat 9 TL oluyor.

Mersin – Adana tren hattında toplam 10 durak yer alıyor. Mersin’den kalkış olduğunda sırası ile; Mersin, Tırmıl, Karacailyas, Taşkent, Huzurkent, Tarsus, Yenice, Şehitlik, Şakirpaşa ve son durak Adana. Normal hızda olan trenle gittiğinizde iki taraflı olarak bu 10 durakta da tren duruyor. Hızlı yani ekspress trene binerseniz 3 durağa uğramadan diğer durağa geçmekte. Bu yüzden gitmek istediğiniz yere göre bineceğiniz treni seçmenizde fayda var.

Bir Yorum Yaz
Yorum
Name
Email