Mersin Bisiklet Etkinlikleri

Mersin Bisiklet Etkinlikleri

Mersin’de son bir kaç yıldır etkinlikler oldukça çeşitlendi. Özellikle spor etkinlikleri kapsamında bir çok organizasyon düzenleniyor. Mersin bisiklet etkinlikleri de bunlardan birisi. Uluslararası yarışlar, ulusal yarışlar ve kulüp etkinlikleri gibi bir çok seçenek bulabiliyorsunuz.

5. Mersin Uluslararası Bisiklet Turu – Tour of Mersin

Son olarak 5.si düzenlenen Tour of Mersin bisiklet yarışı 25-28 Nisan olmak üzere 4 gün sürdü. Mersin’in Anamur, Mut, Tarsus ve merkezinden olmak üzere 4 ayrı gün yarışma düzenlendi. Yarışmanın galibi ise Belarus’tan Minks Bisiklet Kulübü oldu. Genel klasmanda da Peter Koning birincilik elde etti.

Mersin etkinlik kapsamında sık sık spor etkinlikleri de düzenleniyor. Yat, bisiklet, off-road ve daha bir çok spor dalında etkinlikler düzenlenleniyor. Tüm bu etkinlikleri de bizden takip edebilirsiniz.

Bisiklet turları için genelde sahil yolu kullanılıyor. Hem sahil kısmı olması hem de neredeyse kesintisiz bir şekilde Silifke, Bozyazı ve Anamur tarafına kadar harika bir rota çıkıyor. Böylece bisiklet yarışına katılmak isteyen veya daha önce katılmış kişiler için harika bir güzergah oluyor.

Dünyanın bir çok ülkesinden özellikle uluslararası yarışları takip eden bisikletseverler için Uluslararası Mersin Bisiklet Turu harika bir fırsat oluyor. Bu sene 5.si düzenlenen tura her sene daha fazla katılım sağlanıyor. Geçen sene ile birlikte daha çok tanıtım mümkün oldu. Bu yüzden bir önceki seneye göre her zaman daha fazla katılım sağlanabiliyor.

Peki herhangi bir ulusal veya uluslararası bisiklet yarışı olmadığı zaman ne yapabilirsiniz? Bisiklet etkinlikleri konusunda ne kadar aktif? Bu spor dalında yeni misiniz? Veya kendinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? bunun için en iyi yol şehirlerde bulunan bisiklet kulüplerine katılmak olacaktır. Öncelikle Türkiye’deki tüm bisiklet turları, haberleri ve organizasyonlar için takip edebileceğiniz Türkiye Bisiklet Federasyonu mevcut. Bu siteden yaklaşan ve geçmiş tüm etkinlikleri görebilirsiniz.

Mersin bisiklet etkinlikleri ve haberleri için ise takip edebileceğiniz bir kaç farklı kanal bulunuyor. İlk olarak Mersin Bisikletli Gezginler Derneği var. burada tüm haberleri, Mersin’de düzenlenen bisiklet etkinliklerini ve kulüp içerisinde olan gelişmeleri takip edebilirsiniz. Etkinliklere gitmeyi talep ederek yeni bir sosyal ortam da oluşturabilirsiniz. Bunun dışında ise takip edebileceğiniz 2 tane Facebook sayfası da var. Araştırma yaparak size uygun olan sayfaları da takip etmeniz iyi olabilir.Buradan da Mersin etkinlikleri ile ilgili tüm haberlere ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz
Yorum
Name
Email