Mersin Etkinlik Rehberi

Mersin Etkinlik Rehberi

Nüfusu yaklaşık 2 milyon olan Mersin’de kültürel ve sosyal etkinliklerde buna göre bir artış gösteriyor. Gün geçtikçe artan etkinlikleri takip etmek zorlaşıyor olabilir. Mersin etkinlik rehberi sayesinde artık hangi gün, hangi saat nerede etkinlik var öğrenebileceksiniz.

Mersin Etkinlik Rehberi

Mersin sanayi ve limanın başkenti olma yolunda ilerlerken kültürel anlamda gelişmeye de devam ediyor. Artık neredeyse her dönem ve her ay bir festival bulmak mümkün. Bu festivaller kültürel ve sosyal olarak değişiyor. Spor, müzik, tiyatro, sinema ve narenciye festivalleri gibi her alanda bulmak mümkün. Bunun sebebi ise Mersin’de yaşayan insanların son zamanlarda bunu sıkça talep etmesi.

Mersin etkinlikleri her kesime ve her kültüre uyabilecek şekilde organize ediliyor. Bir film festivali olduğunda her film türünde bir gösterim bulmanız mümkün. Üstelik ekonomik açıdan herkesin karşılayabileceği şekilde düzenleniyor. Film ve tiyatro festivali dışındaki tüm festivaller ücretsiz olması için ayrı bir organizasyon çalışması yapılıyor. Bu katılımın artması ve festival kültürünün oluşması için çok önemli bir ayrıntı.

Bir şehirde festival kültürünün oluşması için öncelikle belirli bir festival kültürü oluşması ve daha sonra isteklere hitap edecek şekilde çoğalması gerekir. Böyle bir yapıya ulaştıktan sonra aynı kategori konusunda farklı festivallerde düzenlenebilir. Ücretli ve ücretsiz tiyatro festivali gibi farklılıklar görebiliriz. Mersin etkinlik konusunda henüz bu seviyeye erişmese de yakın bir gelecekte bu mümkün gözüküyor. Art arda gelen festivaller ve aynı zamanda bu festivallerin yoğunluğu çok güzel.

Mersin sokaklarında gezerken her reklam panosunda, otobüs durağında ve restoranlarda festival tanıtımlarını görmek bunun yakından habercisi. Her festival için katılım ne kadar fazla olursa, festival sayısı ve sürdürebilirliği o kadar iyi olur. Mersin etkinlikleri yakın zamanda ulusal bir reklama da dönüşebilir. İşte bu noktada biz de elimizden geleni yapmalıyız. Katılımın fazla olması ve öncelikli olarak Mersin’de yaşayan kişilere tüm festivalleri duyurmak önemli. Bu noktada Mersin Yaşam Rehberi sayesinde tüm etkinliklere günlük ve aylık olarak ulaşabileceksiniz. Etkinliğe dair tüm detaylarla birlikte. Etkinlik zamanı, saati, yeri ve ücretine dair her ayrıntıyı sizinle paylaşıyor olacağız.

Bir Yorum Yaz
Yorum
Name
Email