Mersin Etkinlikleri

Mersin Etkinlikleri

Yaşadığınız şehirde etkinlikleri takip etmek ve onlara katılmak sosyal anlamda yapılabilecek en iyi seçeneklerden birisidir. Mersin etkinlikleri bu anlamda çok çeşitli ve her isteğe cevap verir niteliktedir.

Mersin Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu yüzden bir çok sosyal ve kültürel etkinlik için her zaman tercih edilir. Tiyatro, konser ve bir çok gösteri için her zaman yeterli popülasyonu karşılayacak bir nüfusa sahiptir. Gün geçtikçe etkinlik çeşitleri de buna göre artmaktadır. Etkinliklerin bir çoğu Mersin merkezde olmaktadır. Tabi ki zaman zaman ve mevsime göre Erdemli, Silifke veya Tarsus gibi ilçelerinde de etkinlikler düzenleniyor. Bu alanlarda konser etkinliği sayısı da oldukça fazladır.

Mersin etkinlik konusunda çok çeşitliliğe sahip. Her türlü müzik türü için bir etkinlik bulabilirsiniz. Müzik, spor, sosyal ve kültürel etkinliklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir kaç sene Mersin’de ayda 1-2 etkinlik olurken şimdi haftada 4-5 farklı türde etkinlik bulmanız mümkün. Özellikle müzik türünde, her müzik zevkine uygun bir seçenek mevcut. Pop, rock ve klasik müzik ağırlıkta olmak üzere Türk klasikleri, akustik ve diğer çeşitlerde etkinlik bulmanız mümkün.

Mersin Müzik Etkinlikleri

Tüm bu müzik etkinlikleri genelde bir kaç belli başlı sahne veya mekanda gerçekleşiyor. Yenişehir Kültür Merkezi, Mersin Marina veya Kültür Merkezi. Sahne kaliteli ve kullanılan ses sistemleri dolayısı ile bu yerler özellikle seçiliyor. Yenişehir Kültür Merkezi aynı zamanda halk konserleri, Türk Sanat Müziği veya tiyatrolara da sahne vermektedir. Mersin aynı zamanda müzik festivallerine de ev sahipliği yapıyor. Her yıl sayısı ve etkinliğin kalitesi artan müzik festivalleri binlerce kişi için yeni bir kültürel etkinlik adresi oldu.

Mersin etkinlikleri için tüm bilgilere Etkinlik sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu sayfa sizler için en kullanışlı olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Tarih, yer ve saatleri kategoriler halinde sizlere sunduğumuz bu sayfada aynı gün denk gelen tüm etkinlikleri de yine ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Mersin Etkinlikleri
Mersin Etkinlikleri

Mersin tiyatro konusunda oldukça geniş bir seçenek sunuyor. Devlet tiyatrolarının bir çok oyunu Mersin’de de sahne alıyor. Genelde Atatürk Kültür Merkezi ve Yenişehir Kültür Merkezi’nde sahne alan bu oyunlara rağbet oldukça fazla. Diğer şehirlerde kapalı gişe olarak sahne alan bir çok tiyatro oyununun biletleri, Mersin’de de saatler içerisinde tükeniyor. Özellikle Bir Delinin Hatıra Defteri veya Ferhangi Şeyler gibi ünlü tiyatro gösterileri. Bir çok kez Mersin’de sahne almış olsalar da her yıl yeniden tüm biletleri satılmaktadır. Bu yüzden bizi takip ederek günler öncesinden bu harika tiyatro gösterilerinden haberdar olabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz
Yorum
Name
Email