Şaymana Festivali

Şaymana Festivali

Şaymana, Mersin’in Toroslar ilçesi Arslanköy mahallesinde bulunan kamp, restoran, yürüyüş parkurları, bungalowları ile yaz-kış hizmet veren bir yaşam alanı. Şaymana Festivali bu yıl 26-27-28 Temmuz’da 6.sı düzenlenecek. Mersin’e, Mersinlilere eğlence, sosyalleşme ve dinlenme imkanı sunuyor. Mersin’de ne yapılır, hangi etkinlikler var diye soruyorsanız bu festivale bir göz atılabilir.

Arslanköy yaylası Mersin’e yaklaşık 60 km mesafede bulunuyor. Rakımı 1500 olan ve Toroslar’ın kalbinde olan bu yayla doğallığıyla, temizliği ve serinliğiyle yaz günleri için çok çok sevilesi bir yer. Zaten organizasyonun amacı da doğa ve müziği bir araya getirmek.

Şaymana Müzik Festivali

Şaymana Festivali 5 yıldır yapılıyor. Son iki yıldır da çok daha popüler bir hale geldi. Festivalin yeriyle ilgili detaylı bilgi verelim. Burası orman içinde bir yer. Festival zamanı çadırlar için çok geniş bir alana yayılmış bir bölge ayrılıyor. İsteyenler çadır kurup konaklamasını yapabiliyor. Ayrıca duş ve tuvalet imkanı da var. Şaymana aynı zamanda Mersin Kamp Alanları içerisinde kamp yapmaya uygun yerler arasında bulunuyor.

Festival alanının bir bölümü yeme-içme üzerine ayrılıyor ve dışardan yiyecek içecek kabul edilmiyor. İçeride alkol de satılıyor. Konser zamanları dışında müzik yayınları, söyleşiler, yoga-yürüyüş gibi etkinlikler de gün boyu var. Hem gece hem gündüz vakit geçirmek mümkün. Gündüzleri zaten Şaymana tesisinin kendisinin ön ayak olduğu bir yürüyüş parkuru da burada var.

Arslanköy’ün yaz-kış soğuk olduğunu, mutlaka kalın kıyafetler, kapalı ayakkabılar, çadırda konaklayanların uyku tulumları ya da örtü getirmelerini hatırlatalım. Herkese iyi eğlenceler.
Mersin Şaymana Festivali 2019 yılında ne zaman yapılacak ve ücretler/fiyatlar ne olacak? Kimler Şaymana Festivalinde konser veriyor?

Bu sene Şaymana Festivali, 26-27-28 Temmuz’da 2 gece 3 gün sürecek şekilde yapılıyor.

Bilet Fiyatları

Şaymana Müzik Festivali ücreti; Kamp+Kombine 120 TL. Biletleri şu linkten satın alabilirsiniz.

Günlük Program

26 Temmuz Cuma : Feridun Düzağaç, Yaşlı Amca, Sunburst
27 Temmuz Cmt : Pamela, Bağzıları, Aynen, Kibrit Kutusu
28 Temmuz Pazar : Dj Party – Holy Party

Yazar ve Şairlerle Söyleşi, Yürüyüş, Seramik ve Ahşap Boyama Atölyeleri, Meyve Toplama, Hayvanseverle Söyleşi, Takı Tasarım, Taş Boyama, Oryantiring, Cam İşleme Sanatı, Karaoke, Yoga
12 yaş altına festival ücretsiz.

Mersin Yaşam Rehberi ile diğer etkinlikleri merak ediyorsanız Mersin Etkinlik sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz
Yorum
Name
Email